У театрі Курбаса вечір вистав від Платформи сучасного танцю

20 вер 2023

📣📅10 жовтня о 18:00 Платформа сучасного танцю презентує вечір вистав проєкту “Говори тілом” в межах міжнародного театрального фестивалю "Золотий лев-2023".
📣 Дві вистави сучасного танцю: "Danse Macabre. Безсмертний танок" (автор Богдан Поліщук) та "Сліди" (авторка Тетяна Знамеровська)

Придбати квитки можна за покликанням

Сьогодні загроза існуванню України знову перестала бути фактом минулого, тому митці, хореографи, танцівники відчувають потребу осмислювати в своїх роботах виклики, з якими стикається кожен українець. Мова тіла і танець дають змогу говорити про найскладніше, для чого бракує слів.
📝Автори, разом з творчими командами, рефлексують над природою смерті та того, що мотивує нас боротись за незалежність. Вони досліджують колективні травми українців, які заважають вийти на новий рівень розвитку.
🇬🇧Вистави були створені за менторської підтримки центру розвитку танцю The Place (Велика Британія).
📣Після перегляду вистав відбудеться обговорення з глядачами та творчіми командами вистав.
💙В межах події також відбудеться презентація YouTube-каналу ”Let the body speak”, на якому зібрані відеороботи українських танцівників та хореографів, створених під час війни.

Про вистави:
📍“Danse macabre. Безсмертний танок”
Ця мініатюрна постановка народжена на перетині танцю, фізичного театру й музики. Переплетіння експериментальних пошуків із традицією, живе звучання колісної ліри та сучасний танець запропонують вам не тільки ефектну форму, але й важливі та глибокі сенси. Колообіг, а головне — взаємозалежність Життя і Смерті, місце людини в цій одвічній круговерті — ось на чому зосереджується вистава. Дві перформерки занурять вас у химерний та одночасно чарівний світ сучасного танцювального театру.
Режисер та художник — Богдан Поліщук
Хореографка, перформерка — Олександра Магера
Лірниця, перформерка — Варвара Турта
Тривалість вистави: 30 хв.

📍"Сліди"
В основі роботи — ідеї К. Г. Юнга про колективне несвідоме. Наші дії в теперішньому обумовлені тим, що сталося в минулому, а наша поведінка — дзеркало попередніх поколінь. Зв’язок з ними не обмежується лише пам’яттю.
Вистава “Сліди” — це танцювальна візуалізація скутків психологічних травм, що зумовлені історичними трагедіями. Вони показують, як наша культура, наші відносини з людьми і наша доля можуть бути визначені минулим. Але варто пам’ятати, що ці відбитки також можуть стати ключем до того, як змінити сценарій нашого майбутнього.
Хореографка — Тетяна Знамеровська
Перформерки — Катерина Погорєлова, Тетяна Знамеровська
Композитор — Іван Гаркуша (John Hope)
Сценограф, художник з костюмів — Олег-Родіон Шуригін-Грекалов
Художниця зі світла — Світлана Змєєва
Тривалість вистави: 30 хв.

📣Захід організовано Платформою сучасного танцю в рамках проєкту Говори тілом/Let The Body Speak, за підтримки Українського культурного фонду, Trust for Mutual Understanding (США) та Movement Research (США).

♯♭