Благодарний Еродій cover

Благодарний Еродій

за філософським діалогом Григорія Сковороди
Жанр
чудний глум
Тривалість
1 год 30 хв
Дата прем'єри
03 жовтня 2015 р.
Переглянути тизер

В одному із найвідоміших діалогів Григорія Сковороди мавпа Пишек і лелека Еродій розмислюють про вдячність як запоруку життєвої радості і внутрішнього спокою людини. У виставі філософські тексти переплітаються з образами картин Босха, що присутні у костюмах і проекціях. Це одна із візуально найкрасивіших вистав театру, що має давню історію, адже перша редакція «Благодарного Еродія» з’явилася в театрі ще у 1993 році і стала одією із знакових у новітній історії українського театру.

«Погляньте на мандрівника цього що йде перед вами на землі. Він йде з палицею веселими ногами та спокійно співає: гостем я єсьм на землі… Співаючи він поглядає то праворуч, то ліворуч, то на весь обрій, спочиває то на горбі, то край криниці, то на траві зеленій, куштує їжу безпритравну, але сам він їй, як гарний співець простій пісні, надає смаку. Він спить солодко і має насолоду і уві сні, і прокинувшись від тих же примар. Прокидається вранці бадьорий і повний надії, співаючи пісню Ісаії. День його — вік йому й є яко тисяча років і за тисячу років нечестивих не продасть його. Він бідніший над усіх, але по Богу багатший над усі. І що краще, як радість серця, життя людини, пристрастей та прагнень його і радости його ніхто не візьме від нього». (Дмитро Багалій)

Задумник гри чудної — Володимир Кучинський
Сотворитель образів та візій — Богдан Поліщук
Забава з голосом і співом — Тамара Ґорґішелі
Навчителі пластики і рухів — Андрій Водичев, Ольга Сємьошкіна
Гра світла — Володимир Стецькович

Діють:
Еродій — Олег Онещак
Пішек — Тамара Ґорґішелі
Батько — Андрій Водичев, Василь Колісник
Мавпенята, Пиявиці, Хор — Тамара Ґорґішелі, Марія Онещак, Андрій Петрук, Наталія Рибка-Пархоменко, Денис Соколов, Марко Свіжінський, Ярослав Федорчук, Вероніка Позняк

Дати

Тимчасово немає інформації про дати.

Персоналії

♯♭